Duben 2010

Vlkodlaci

2. dubna 2010 v 17:02 | Lamia Le Morte |  T/Vlkodlaci
avatar
Náhled dnešních lidí na vlkodlaky je samozřejmě poznamenán vědeckými výklady. Těžko v dnešní době bude někdo věřit pověstem, i když je znají asi všichni. Nezapadají už do dnešního světa. Lidé už neznají podněty, které vedly jejich předky k takovýmto pověrám.
Dnešní věda vysvětluje výskyt vlkodlaků pomocí duševních ale i jiných nemocí. Jsou to převážně tyto:

Co jsou to duchové?

2. dubna 2010 v 17:00 | Lamia Le Morte |  T/Duchové
avatar
Duchové jsou spektrální pozůstatky myslících tvorů, kteří z nějakého důvodu nemohou klidně spočinout v hrobě. Někteří jdou za svým cílem a jen málo, pokud vůbec, se zajímají o smrtelníky. Jiní jsou zlovolní, hluboce nenávidí vše živé a snaží se je ničit. Duchové se dají odvrátit nebo zničit, ale neustále se vracejí znovu, dokud není odstraněna příčina jejich neklidu u některých to je vyplnit nějaký úkol či poslání u jiných stačí spálit tělo. Většinou značně připomínají svůj tvar za živa, ale není to pravidlem. Vyvolat ducha lze z jakéhokoliv tvora a tento tvor si ponechává veškeré své vlastnosti které měl za živa, plus dostava několik z následujících. Rychlost se zvedá na 30´ byla li u původní rasy menší. Útok se mění na dotykový, proto také duch má většinou lepší obratnost než původní tvor, a většinou zraňuje chládek i když jsou známé i ohnivé varianty. Nebo také má obdobu kouzla Upíří dotyk s tím rozdílem že ducha léčí a nezískává pouze dočasné životy. Při některých extrémních variantách ještě útok zpomaluje nebo rovnou tvoří ledovou sochu, což znamená okamžitou smrt. Duch je jakožto nehmotný tvor schopen procházet zdmi a je nezasažitelný nemagickými zbraněmi. u magických v 1/2 případů zraňuje pouze magický bonus. U některých variant se vyskytuje nezranitelnost chladem méně častá je potom ohnivá či elektrická varianta ale nedají se plně vyloučit. Zvláštní případ je ještě takzvané zrcadlení. Při něm dochází k rozdvojení duch, ale ani jedna z polovin není hlavní a navíc si každá z polovin nese stále stejné vlastnosti a aktuální stav životů. Většina duchů je alergická na světlo některé i jediný paprsek zabíjí. Naopak ale vyskytují se i varianty které se před světlem neschovávají ale je zde potlačena jejich regenerace a částečně se stávají hmotnými a lépe zasažitelnými. Jakožto nemrtví jsou imunní vůči jevům ovlivňujícím mysl, jedům, spánku, paralýze, omráčení a nemocem. Nelze použít kritický zásah, stínová zranění, snížit vlastnost nebo vysát úrovně. Ve tmě se regeneruje. Rychlost této regenerace závisí na druhu ducha ale platí že čím lepší duch tím rychleji se bude regenerovat. Díky této vlastnosti vlastně nejde zabít jinak než odstraněním příčiny jeho vzniku, většinou spálením těla nebo vyplněním úkolu kvůli kterému byl takto proklet. Duchům pokud vznikli z kouzelníků se doplňují kouzla za soumraku tedy těsně po setmění jsou většinou nejnebezpečnější. Vše co duch zabije se do jedné minuty samo stává duchem. Většinou méně mocným a tyto sluhové se rozplynou buď spálením těla nebo zničením hlavního, záleží jak která varianta.

Woo-Doo

2. dubna 2010 v 16:59 | Lamia Le Morte |  T/Woo-Doo
avatar
Sekty provozující černou magii, zabývající se především různými praktikami souvisejícími s ovlivňováním života druhých (láska, náklonnost a další city zajišťované pomocí magie) a na druhé straně ochranou před černou magií protivníků, jejichž významným prvkem je existence zombie (mimochodem, vznik zombie je prováděn podáním tetrodotoxinu z japonské ryby fugu nebo semeny durmanu, takže dojde k omezení duševních schopností, zombie je bez paměti a duševních schopností, má strnulý pohled a poruchy chování).

Schopnosti upíra

1. dubna 2010 v 21:58 | Lamia Le Morte |  T/Vampires
avatar
Jednou ze základních prvotních schopností tělesného upíra je schopnost být živ z krve lidských bytostí. Jinou prvotní schopností je ta, kterou si většina lidí zvykla u nemrtvých očekávat, a to velká síla. Ve většině případů útoku tělesného upíra se o oběti mluví jako o bezmocné, neschopné odrazit sajícího upíra. Druhotné schopnosti tělesného upíra se do značné míry různí. V několika zemích např. existuje víra, že upíři stále ještě mohou mít sexuální styky s živými, takové styky však v žádném případě nebyly považovány za žádoucí. Jinou vlastností tělesného upíra (na určitých územích) je jeho schopnost žít do jisté míry znovu život smrtelníka.
Prvotní schopnosti přízračných nemrtvých jsou schopnost čerpat životní sílu z živých bytostí (nikoli nutně prostřednictvím krve, pravděpodobněji formou psychické energie) a schopnost paralyzovat oběť. Mezi druhotné schopnosti patří např. schopnost některých přízračných upírů měnit své vzezření. Bezpočet obětí hovoří o změně podoby tvora v okamžiku, kdy se chystal zaútočit, někdy i během útoku samotného. Jinou zajímavou druhotnou schopností je jeho schopnost létání či levitace.

Jak upír vypadá?

1. dubna 2010 v 21:57 | Lamia Le Morte |  T/Vampires
avatar
Folklórní upír nepřipomíná příliš onu romantickou postavu vytvořenou minulým stoletím. V románech a filmovém zpracování vyhlížejí upíři stále lépe a lépe a v průběhu let jsou čím dál tím víc spojováni se sexualitou - na míle se tak vzdalují oněm tvorům z folklóru.
Klasický "tělesný" upír, čili strašidlo Evropy nenosil ani plášť, ani elegantní oděv. Jeho vzezření se podle folklórní tradice podobá vzezření většiny mrtvol čerstvě vykopaných ze země. Jednalo se tedy o bytost oděnou do toho, v čem byla pochována - do rubáše. Mezi další příznačné charakteristiky patří například fakt, že upír nebyl bledý. Většina dokumentů uvádí, že barva pokožky nemrtvého měla typický rumělkový nádech a na rozdíl od hubeného, až vyzáblého zjevu má folklórní tvor, podle častých výpovědí, podobu spíše odulou. Atributy, které jsou nemrtvým připisovány, zahrnují mimo jiné příšerný pach či zatuchlý dech, dlouhé nehty a vlasy, ostré zuby - nikoli však nezbytně abnormálně vyvinuté špičáky, a (v některých případech) oči žhnoucí nadpřirozeným, často rudým světlem.
Dalším druhem upíra, se kterým se rovněž setkáváme ve folklóru, je upír s vlastností přízraku. Tento se přiživuje na živých lidech, a to v noci, když spí. Vesničané v jeho rysech často rozpoznávají jednoho ze svých zemřelých sousedů. Oběť si jeho identitu většinou zapamatuje, čímž obvykle vyvolá mánii a sklíčenost v řadách vesničanů. Podezřelá těla se při exhumaci často jevila opuchlá, narudlá a jaksi čerstvá, a to celé měsíce po pohřbu.

Upíří - co to vlastně je?

1. dubna 2010 v 21:55 | Lamia Le Morte |  T/Vampires
avatar
Zprávy a zmínky o upírech zaznamenáváme z různých částí světa a to již v nejrannějších kulturách, jako je stará Babylonie, Persie, Indie. V každém kulturním prostředí přijímá obraz upíra samozřejmě více či méně jinou podobu, takže v Portugalsku potkáváme femininní bruxu, která je kombinací čarodějnice sabatu s vampýrem, v arabských zemích příšerného revenantního požírače mrtvol - ghůla , ve starém Řecku zase se strigami či lamiemi, které jsou jen upírskou podobou čarodějnic, tu je upírství spojeno s ďáblem, peklem, čarodějnictvím a černou magií tu zas upíři nesou zřetelně lykantropické atributy. Zarážející podobnost upírských mýtů, pocházející z více kulturních oblastí, nás utvrzuje v doměnce, že se, stejně jako v případě čarodějnic, čertů, vodníků a podobných významných multikulturních mytologických postav jedná o projevy silného archetypického materiálu. Víra v upíry, jako lidské bytosti, po smrti vysávající krev svých bližních, byla vůbec nejrozšířenější v zemích slovanských a na Balkánském poloostrově. V českých zemích měl tento "druh upíra" ve starých dobách původní jméno morous podle slabšího stupně útoku upíra, kterým byla noční můra. Jmen a podob mají vampyrické bytosti celou řadu, my se však budeme zabývat tímto geograficky i kulturně nejbližším "typem".

Tajemno rozcestník

1. dubna 2010 v 21:21 | Lamia Le Morte |  Tajemno
- upíří = moje vášeň

 - tajemství Woo-Doo

 - duchové a vše, co je s nimi spojené

Víly
- krásná a mírumilovná stvoření

 - bájná zvířata z mýtů a legend

Elfs
- tajemná stvoření, žijící většinou v lesích

- ukřičené potvory, nejčastěji ženského pohlaví

Witches and Wizards
- čarodějky a čarodějové = moje druhá největší záliba

 - chlupatá zvířata, známá většinou za úplňku

- to, co nenajdete výše, najdete tady. A pokud ani to ne, dejte admince vědět!


Evangeline Lilly shoot 0.6

1. dubna 2010 v 12:22 | Lamia Le Morte |  EL/Shoots
free image hostfree image hostfree image hostfree image host

Evangeline Lilly 0.5

1. dubna 2010 v 12:04 | Lamia Le Morte |  EL/Shoots
free image hostfree image hostfree image hostfree image host

Evangeline Lilly shoot 0.4

1. dubna 2010 v 12:02 | Lamia Le Morte |  EL/Shoots
free image hostfree image hostfree image host